یادگیری مدیتیشن چقدر طول می کشد ؟

یادگیری مدیتیشن چقدر طول می کشد ؟

اگر به تازگی مدیتیشن را شروع کرده اید یا قصد شروع آن را دارید، ممکن است از خود بپرسید که برای به دست آوردن اثرات واقعی چقدر باید مدیتیشن کنید. مدیتیشن در ابتدا خسته کننده است. اما با شروع آن نتایج خود را سریع نشان می دهند و به مرور زمان بهتر می شوند. این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید یادگیری مدیتیشن چقدر طول می کشد ؟

هرکسی می تواند مدیتیشن را بیاموزد

یادگیری مدیتیشن شبیه به یادگیری نحوه رانندگی یا شنا کردن است. مدیتیشن در حد نواختن ویالون سخت نیست. پس لازم نیست نگران یادگیری مدیتیشن باشید.
بسیاری از برنامه های مدیتیشن شش تا هشت هفته طول می کشد تا یادبگیرید البته این برای هر سبک مدیتیشن متفاوت است، با این انتظار که روزانه به مدت 20 دقیقه یا بیشتر، و چندین بار در هفته و روزانه تمرین کنید. مانندیادگیری هر مهارت جدید، ارتباط مستقیمی بین مدت زمان و منظم بودن تمرین با نتایج وجود دارد. هر کسی میتواند مدیتیشن رابیاموزد: برای انجام مدیتیشن هیچ ویژگی خاصی وجود ندارد.

چقدر تلاش نتیجه می دهد؟

اگر از هر دکتری بپرسید چقدر فواید ورزش چقدر است، قطعا به شما خواهند گفت که حتی چند دقیقه ورزش در روز از هیچی بهتر است و حتی فواید خفیفی دارد. همین امر در مورد مدیتیشن هم صدق می کند.چند دقیقه مدیتیشن نتایج مفیدی دارد.

در حد پیاده روی

مقدار پایه تمرین حدود 20 دقیقه و سه بار در هفته به شما کمک می کند تا سطح اولیه آمادگی و عضلانی را حفظ کنید. و همچنین کمک می کند تعادل را حفظ کنید و با خود و دیگیران هماهنگ بمانید. و بینش عاطفی بهتری نسبت به خود پیدا کنید.

در حد یک ورزشکار

همانطور که یک ورزشکار که یک ساعت یا بیشتر در روز تمرین می کند و در مسابقات شرکت می کند از سلامتی بالاتری برخوردار است، پس به همین ترتیب یک مدیتیشن با زمان بیشتر به همین صورت عمل می کند.

در این سطح آرامش بیشتر، بینش شخصی و معنوی قابل توجه خواهیم داشت و در مقابل و رر مقابله با استرس و رنج مهارت مهارت فوق العادهای پیدا خواهیم کرد.

در حد المپیک

ودر آخر اگر به المپیکی ها نگاه کنیم قطعا سطح بسیار بالایی دارند. مشکل این است که بیشتر ما در یک سطح اولیه تلاش میکنیم ، شبیه به پیاده روی چند بار در هفته، اما انتظار روشنگری داریم! 

پس مطمن شوید که انتظاراتتان را با تلاش خود تنظیم کرده اید.

امیدوارم توانسته باشم یک دید کلی از اینکه یادگیری مدیتیشن چقدر طول می کشد؟ به شما داده باشم دوستان من حتی 30 ثانیه در روز هم از هیچی بهتر است پس همین الان که این مقاله رو خوندید گوشیتون رو روی 30 ثانیه تنظیم کنید و بزاریدش کنار چشاتون رو ببندید و روی نفس کشیدنتون تمرکز کنید از بینی نفس بکشید و از دهان نفس رو ازاد کنید بگذارید بدن کاره خودشو بکنه و فقط شما نظاره گر باشید. 

امید وارم این مقاله براتون مفید بوده باشه من امیرغلامی هستم و اگر سوالی دارید می تونید زیر همین مقاله بپرسید 

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)